Na uprawę tych ogrodowych kwiatów poświęcisz tylko kilka minut rocznie

Nie jesteś urodzonym ogrodnikiem i nie sprawia ci przyjemności grzebanie w ziemi codziennie, nawet po kilka godzin dla uzyskania pożądanych rezultatów, w postaci pięknie kwitnących kwiatów? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem będą dla ciebie rośliny kwitnące, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów ze strony właściciela.

Rośliny do małego ogrodu – jakie będą najlepsze?

Nawet najmniejszy skrawek terenu można zaaranżować tak, aby sprawiał wrażenie zaczarowanego ogrodu. Wystarczy kilka małych drzew, kolorowe krzewy liściaste, pnącza, kwitnące byliny, ewentualnie trochę kwiatów sezonowych lub ozdobnych traw.

Jak sprawić, aby nawet mały ogród wyglądał pięknie?

Piękno roślin i natury jest uzależniające. Nic dziwnego, że wielu z nas pragnie zorganizować sobie choćby mały ogródek. Skorzystaj z naszych rad, a na pewno będziesz zadowolony!

Ogród, który kochają kwiaty - jak go urządzić?

Kwiaty ogrodowe mają różne wymagania dotyczące typu gleby, ekspozycji na słońce czy poziomu wilgotności ziemi. Jak zaprojektować ogród, który pokochają rośliny kwitnące?

Wiecznie zielone rośliny do ogrodu - nawet zimą!

Jesień i zima powodują, że zdecydowana większość roślin ogrodowych przechodzi w stan wegetacji. Nie musimy jednak godzić się z tym, że zima odbierze naszym ogrodom zielony kolor. Wystarczy posadzić na swojej działce wiecznie zielone rośliny.

Chwasty w ogrodzie - lepiej nie pozwól, aby u Ciebie wyrosły!

Chyba największą zmorą ogrodników – amatorów i profesjonalistów – są chwasty, które zalegają w ogrodzie. Jak się ich pozbyć i nie dopuścić do tego, aby zniwelowały efekty pracy, jaką włożyliśmy w jego zagospodarowanie?

Jak domowymi sposobami pozbyć się z ogrodu szkodników?

Szkodniki pojawiają się niestety w każdym ogrodzie – niszcząc rabaty z kwiatami czy uprawiane przez nas warzywa. Pozbycie się ich nie jest łatwe, ponieważ mają tendencję do powracania i szybko się przenoszą z miejsca na miejsce. Są jednak pewne domowe sposoby na ich skuteczną likwidację!

Jak pozbyć się z ogrodu ślimaków? To naprawdę proste!

W Waszym ogrodzie rozgościły się ślimaki, a Wam wydaje się, że pozbycie się ich będzie przedsięwzięciem ponad Wasze siły? Odetchnijcie z ulgą, bo przygotowaliśmy dla Was kilka naprawdę dobrych rad, dzięki którym szybko zapomnicie o tym problemie.