3 sposoby na szkodliwe zwierzęta w ogrodzie

Właściciele ogrodów nierzadko skarżą się na szkodniki grasujące na rabatach. Na szczęście są sposoby, aby się ich skutecznie pozbyć. W jaki sposób?

4 najbardziej pożyteczne rośliny w ogrodzie

Niektóre z naszych ogrodowych roślin po prostu pięknie pachną i świetnie się prezentują. Inne jednak śmiało możemy nazwać egzemplarzami do zadań specjalnych, posiadają bowiem jeszcze inne funkcje. O czym mowa?

Dlaczego powinieneś mieć agregat prądotwórczy w domu?

W zeszłym roku wiele osób w Polsce doświadczyło tego, jak żyje się bez prądu nawet przez kilka dni. Bardzo często pojawiały się bowiem anomalie pogodowe, jak silne wiatry, czy burze, które były bezpośrednią przyczyną przerw dostaw energii elektrycznej. Bardzo często, przerwy te trwały nawet do kilku dni, z uwagi na uszkodzone przewody, które trzeba było wymienić. Najdotkliwiej odczuwają to zawsze mieszkańcy domków jednorodzinnych, ponieważ oni muszą sobie radzić samodzielnie.

Wiosna w ogrodzie. Jak się do niej przygotować?

Początek wiosny to prawdopodobnie jeden z najbardziej pracowitych sezonów ogrodniczych. To właśnie w tym czasie zdejmujemy osłonki z roślin zajmujemy się sadzeniem kwiatów, krzewów oraz drzew. Aby ten proces był jak najprzyjemniejszy i maksymalnie owocny, warto przygotować się do niego nieco wcześniej. Od czego zacząć?

Jak dbać o róże w ogrodzie?

Róże to bez wątpienia prawdziwe królowe rabat kwiatowych. Jednak, aby pięknie się prezentowały i długo cieszyły oczy swoim pięknem, należy o nie odpowiednio dbać. Każdy rodzaj róż ma nieco inne wymagania, dlatego trzeba wiedzieć, jak je odpowiednio przycinać, kiedy nawozić i jak pielęgnować.

5 roślin ogrodowych, które są mało wymagające

Planujesz założyć ogród, obawiasz się jednak, że Twój brak doświadczenia może poważnie dawać Ci się we znaki? Dziś przekonamy Cię, że wcale nie musi tak być prezentując rośliny, które są znane z tego, że nie wymagają wcale szczególnej troski a prezentują się znakomicie.

6 kwiatów do ogrodu, które wymagają mało zaangażowania

Pragniesz mieć piękny ogród, ale jesteś świadoma, że brakuje Ci czasu na jego pielęgnację? Wybierz te rośliny, które wymagają mniej pracy!

Bajkowe domki dla ptaków DIY. To najlepsza pora na ich wykonanie!

Zadbaj o swoje latające zwierzęta. Sezon jesienno zimowy to najlepsza pora na wykonanie domków dla ptaków. Nie masz pomysłów? Mu Ci je pokażemy!