Bukszpan - codzienna pielęgnacja

Bukszpan to jeden z najpopularniejszych krzewów sadzonych w ogrodach, a także na tarasach. Niektórym wydaje się, że o roślinę tę nie trzeba się jakoś specjalnie troszczyć. Okazuje się jednak, że bukszpan wymaga starannej pielęgnacji, bo tylko wówczas będzie prezentował się atrakcyjnie. Roślinę tę warto więc regularnie przycinać, a także nawozić. Odpowiednie nawozy znajdziemy w sklepach oraz centrach ogrodniczych. Bukszpanowi trzeba także zapewnić odpowiednie miejsce.

Jaki sprzęt do pielęgnacji ogrodu powinien mieć każdy jego posiadacz?

Wiele osób uważa, że stan ogrodu świadczy o charakterze zamieszkującego oraz o porządku w jego domu. Przyjęło się tak dlatego, że dobrze zadbany ogród stanowi niesamowitą wizytówkę każdej posiadłości. Warto więc z tego powodu poświęcić kilka chwil w ciągu roku na jego pielęgnację. Dla niektórych, czynności związane z pracami ogrodowymi są bardzo dobrą formą relaksu i zapomnienia o codziennych problemach. Dla jeszcze innych sytuacja jest całkowicie odwrotna i bardzo nie lubią tego typu czynności. Zarówno dla jednych, jak i drugich powstało wiele sprzętu, który pozwoli zaoszczędzić im więcej czasu bądź w całości pozbawi ich konieczności wykonywania niektórych procesów.

Jak dobrać grilla do swoich potrzeb?

Na rynku dostępna jest cała gama grilli. Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto dokładnie przeanalizować jego cechy. Dzięki temu będziemy mogli nim się cieszyć przez lata i spełni on w całości nasze oczekiwania.

Meble technorattanowe na taras

Nie bardzo wiesz, jakie meble ogrodowe wybrać na swój taras? Pewnie poszukujesz odpowiedniego stylu, który będzie Ci jak najbardziej odpowiadać, ale przy okazji zależy Ci na tym, żeby jednak meble również okazały się jak najbardziej wytrzymałe.

Jak wybrać balię do ogrodu?

Wybór balii ogrodowej to proste zadanie pod warunkiem, że mamy jasno sprecyzowane plany odnośnie jej przyszłego użytkowania. Przed decyzją musimy przemyśleć sposób ogrzewania balii, preferowane wyposażenie oraz zwrócić szczególną uwagę na drewno z jakiego zbudowana jest beczka.

Projekty domów parterowych – co przesądza o ich praktyczności?

Budowa domu to inwestycja, która nie powinna być realizowana w pośpiechu. Od odpowiedniego przemyślenia naszych decyzji zależy bowiem funkcjonalność budynku. Warto więc sprawdzić projekty domów oferowane przez specjalistów. Jakie rozwiązania możemy wśród nich znaleźć?

Jaką pompę do nawodnień wybrać?

Pompa to serce każdego systemu nawadniania. Jaki jej rodzaj będzie w danym przypadku najlepszy? Na które cechy szczególnie warto zwrócić uwagę?

Stoły i krzesła ogrodowe 2021 - co będziemy kupować do ogrodu? A jakie krzesła i stoły ogrodowe były chętnie kupowane w 2020?

Stoły i krzesła to najczęściej wybierane meble do ogrodu i na taras, są praktyczne, mogą służyć zarówno jako meble obiadowe, jak i wypoczynkowe. A które z nich najchętniej kupowaliśmy w 2020 roku i jakie trendy przyniesie nam rok 2021? Przedstawiamy małe podsumowanie.